Vojka Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besplatne akcije

+3
Top
Mitrucin mali
Dexy
7 posters

Go down

Besplatne akcije Empty Besplatne akcije

Post  Dexy Mon Jan 28, 2008 5:19 pm

Počinje prijava za besplatne akcije

Kako je ranije najavila Agencija za privatizaciju, građani se moraju prijaviti lično, a lična karta i kartica banke u kojoj imaju račun su jedini dokumenti koji će im biti potrebni. Za one koji nemaju račun u banci Poštanska štedionica će besplatno otvarati račun. Agencija za privatizaciju će posle provere podataka najkasnije do kraja godine građane pismeno obaveštavati da li imaju pravo na besplatne akcije.

Prijavljivanje građana će trajati do 31. jula 2008. godine, a iz PTT Srbije su apelovali da se ne prave gužve pošto će svi dobiti isti iznos akcija bez obzira na vreme prijavljivanja.

Procenjuje se da će oko četiri miliona građana imati pravo na besplatne akcije i da će im u jednakim iznosima biti podeljene akcije u vrednosti od četiri milijarde evra, što znači da će svaki građanin dobiti akcije vredne 1.000 evra.

Za besplatnu podelu su, za sada, predviđene akcije šest javnih preduzeća, Naftne industrije Srbije, Elektroprivredee Srbije, Jat ervejza (Airways), Telekoma, Galenike i Aerodroma "Nikola Tesla".

Pravo na besplatne akcije imaju svi građani koji su stekli punoletstvo do kraja prošle godine i državljanstvo Srbije do 3. januara ove godine, a imali su prebivalište u Srbiji na dan 30. juna 2007. godine.
Dexy
Dexy
Admin & Webmaster

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 389
Lokacija : Vojka
Registration date : 2007-05-15

https://vojka.forumsc.net

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Dexy Tue Apr 01, 2008 10:46 pm

Da li ste se prijavili?
Dexy
Dexy
Admin & Webmaster

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 389
Lokacija : Vojka
Registration date : 2007-05-15

https://vojka.forumsc.net

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Mitrucin mali Wed Apr 02, 2008 8:37 pm

Naravno... Cool

Mitrucin mali
Urednik i ugledni forumaš

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 381
Age : 39
Lokacija : Voyka city
Registration date : 2007-05-15

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Top Wed Apr 02, 2008 8:43 pm

Ja nisam još, moram otići, ali nema govora o toj sumi o kojoj je reč...
Top
Top
Urednik i ugledni forumaš

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 442
Age : 38
Lokacija : VOJKA TAUN
Registration date : 2007-05-17

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  cica maca Mon Apr 07, 2008 9:47 pm

Nisam mogla da propustim tu priliku,prijavila sam se odavno,mada sumnjam da će od toga biti nešto.Ali,avaj.......
cica maca
cica maca
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 155
Registration date : 2008-03-19

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Herkules Tue Apr 08, 2008 12:26 am

ja otišao da platim struju i usput sam pisao akcije
Herkules
Herkules
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 233
Registration date : 2008-03-03

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  sremica Mon Apr 14, 2008 1:53 pm

Evidentiranje građana koji žele da se odreknu bezvrednih akcija

Na šalterima Pošte Srbije danas počinje evidentiranje građana koji žele da se odreknu do sada stečenih „bezvrednih akcija“ da bi stekli pravo na besplatne akcije šest javnih preduzeća.

Građani će moći da se prijave na posebno obeleženim šalterima 183 pošte u većim gradovima i opštinama u Srbiji. Uslov za prijavljivanje je da građani po osnovu akcija kojih se odriču nisu ostvarili pravo na dividendu, odnosno dobit ili na deo stečajne ili likvidacione mase i ako tim akcijama, odnosno udelima, nisu raspolagali. Ukoliko građani ispunjavaju sve uslove propisane Zakonom o podeli besplatnih akcija i dva navedena zahteva, popunjavanjem obrazaca i overom moći će da se prijave za besplatne akcije.
Svi obrasci, koje građani treba da dostave, mogu se naći na šalterima pošta i internet stranicama Agencije za privatizaciju, odnosno PTT-a. Bliža uputstva o postupku prijavljivanja i odricanja od ranije stečenih akcija, odnosno udela, nalaziće se u filijalama pošta koje su ovlašćene za evidentiranje. Pravo na odricanje od „bezvrednih akcija“ i prijavljivanje za besplatne akcije omogućeno je uredbom o izmenama i dopunama uredbe o postupku i načinu evidencije građana koji imaju pravo na novčanu naknadu i na prenos akcija bez naknade.


izvor Blic
sremica
sremica
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 321
Age : 39
Lokacija : Srem
Registration date : 2007-11-20

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  lela Sun May 25, 2008 2:14 pm

Jeste li dobili odgovor da su vam odobrili akcije i da ce vam biti isplacene od februara 2009-e godine?????? study Besplatne akcije 813135
lela
lela
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 176
Age : 39
Lokacija : St.Banovci
Registration date : 2007-05-17

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Dexy Sun May 25, 2008 2:24 pm

ja se jos nisam ni prijavio... a vi bi vec novce?
Dexy
Dexy
Admin & Webmaster

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 389
Lokacija : Vojka
Registration date : 2007-05-15

https://vojka.forumsc.net

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  sremica Sun May 25, 2008 2:44 pm

ni ja se jos nisam prijavila, a Lela vec pocela da smislja kako ce da ih potrosi...?!?
sremica
sremica
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 321
Age : 39
Lokacija : Srem
Registration date : 2007-11-20

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  lela Sun May 25, 2008 10:00 pm

Ja vec potrosila!!!!!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Ali moja drugarica je dobila resenje da joj je odobreno!!!!! cheers drunken drunken
lela
lela
Ugledna Forumska Persona

ÁđîĽ ďîđóęŕ : 176
Age : 39
Lokacija : St.Banovci
Registration date : 2007-05-17

Back to top Go down

Besplatne akcije Empty Re: Besplatne akcije

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum